عکس گل های زیبا در رنگین کمانی از رنگ

عکس گل های زیبا و نمادشناسی آن‌ها

گل‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی محسوب می‌شوند و دارای زبان خاصی هستند. این موجودات زندۀ زیبا اهمیت زیادی در زندگی شهری بشر ایفا می‌کنند. با عکس گل های زیبای این بخش از گیاهان آپارتمانی روزچین همراه باشید.

در نوشته‌های پیشین به معرفی انواع گل های آپارتمانی با عکس، درختچه‌های آپارتمانی، گل آپارتمانی، گیاهان آپارتمانی گلدار، گیاهان آپارتمانی مقاوم،  گیاهان آپارتمانی سایه دوست پرداختیم. ازآنجایی‌که گیاهان دارای انواع و گونه‌های بسیار زیادی هستند، هنوز گل‌های بسیاری وجود دارند که ناشناخته مانده‌اند؛ پس عکس گل های زیبا و رنگی این هفته را دنبال کنید.

معانی مختلف گل‌ها

گیاهان گلدار
گل گوشواره یا fuchsia

هر کدام از گل‌ها برای موارد خاص مانند تولد، مراسم تشییع جنازه، عروسی، مراسم فارغ‌التحصیلی و… کاربرد دارند. بعضی گل‌ها نیز اهمیت مذهبی دارند. معانی گل و نماد‌سازی از آن‌ها از سال‌ها پیش عنصر کلیدی بوده است. در دوران ویکتوریا، معانی ویژه‌ای برای گل‌های مختلف وجود داشت و به افراد اجازه می‌داد تا احساساتی را که نمی‌توانند به زبان بیاورند بیان کنند. به این عمل، فلوریوگرافی گفته می‌شود که هنوز هم وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد معانی مختلف و نمادگرایی آن‌ها مطلب عکس گل ها را بخوانید.

عکس گل ها همراه با نمادشناسی آن‌ها

در زیر فهرستی از اسم و عکس گل ها که با زیباییِ حیرت‌آور خود از شما دلبری می‌کنند آمده است.

گل رُز (Rose)

گل سرخ
گل رز

گل رز یکی از محبوب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین گل‌های زیبا در تمام دوران است و معنای زیبای آن تقریباً در همه سطوح شناخته شده است. گل‌های رز، با ترکیب منحصربه‌فرد خود، با خارهای روی ساقه‌‌هایشان و شکوفه‌های معطر، اغلب به‌عنوان نمادی از موفقیت و تکامل و کمال ارزشمند هستند.

گل رز گیاهی چندساله است که بیش از ۱۰۰ گونه دارد. برخی از آن‌ها دارای گلبرگ‌های نزدیک به‌هم هستند، درحالی‌که برخی دیگر، گلبرگ‌های شُل و وارفته دارند. گلِ رزِ سنتی معمولاً به رنگ قرمز تیره با ساقۀ بلند و دارای خار است.

گل‌های رز مختلف نمادهای مختلفی هستند؛ رز زرد نماد دوستی و عشق بالغ و شادی‌ست، رز سفید معنی حرمت و خلوص و صلح و تحسین می‌دهد، رز قرمز نماد عشق و شور و اشتیاق و رز صورتی برای شفا و بی‌گناهی و اولین عشق استفاده می‌شود.

گل لاله (tulip)

عکس گل
گل لاله

لاله گیاهی چندساله است که نمادی از رستاخیز و عزم و اراده است. این گل زیبا ۱۰۹ گونه دارد. گل لاله دارای ۶ گلبرگ مجزا از یکدیگر است و در رنگ‌های مختلفی مثل قرمز، صورتی، زرد، نارنجی و بنفش وجود دارد.

گل لاله طلایی در یازدهمین سالگرد عروسی استفاده می‌شود و نشان‌دهندۀ ظرافت و فضیلت است. گل‌های لالۀ زرد نماد شادابی، لالۀ سفید برای بخشش، لالۀ بنفش مترادف با سلطنت و لالۀ قرمز نماد عشق عمیق است. اعتقاد بر این است که مرکز سیاه و سفید لاله، قلب عاشق را نشان می‌دهد.

گل ارکیده (orchids)

گیاهان گلدار
گل ارکیده

هنگامی که از گل‌های زیبا صحبت می‌کنیم، چگونه می‌توانیم از ارکیده‌ها اسم نبریم! ارکیده‌ها گل‌های زیبا و ظریفی با حدود ۸۸۰ جنس و ۲۵۰‌هزار گونۀ مختلف هستند.

ظاهر عاقلانه و گلبرگ‌های هندسی‌شکل آن‌ها باعث می‌شود حتی مطلوب‌تر و عجیب‌وغریب به نظر بیایند. این گیاهان زرق‌و‌برق‌دار نشان‌دهندۀ عشق و زیبایی و قدرت و همچنین نماد چهاردهمین سالگرد عروسی‌ست. ارکیده‌های صورتی سمبل محبتِ خالص هستند و ارکیده صورتی و سفید برای ابراز همدردی ارسال می‌شوند.

از دست ندهید:  پروندۀ گیاهان آپارتمانی: گلدان سفالی بخریم یا گلدان پلاستیکی؟

گل آفتابگردان (Sunflowers )

اسم گلها
گل آفتابگردان

گل آفتابگردان برای اولین‌بار در آمریکای مرکزی و جنوبی کشت می‌شد. این گل یک ترکیب منحصربه‌فرد از زیبایی و مفید‌بودن است. آن‌ها برای هدف تزئین و تهیه روغنِ غذا مورداستفاده قرار می‌گیرند. چهرۀ شاد آفتابگردان نماد خورشید، گرمی، شادی، تحسین و طول عمر است. این گل‌ها ۳ ساله هستند و قطعاً میان تمام گل‌های زیبا در جهان یکی از محبوب‌ترین‌ها محسوب می‌شوند.

گل لیلیوم (Lilies)

گلهای آپارتمانی
گل لیلیوم

لیلیوم یا همان گل سوسن اغلب برای مراسم تشییع جنازه استفاده می‌شود و به روح رفتگان تقدیم می‌شود؛ زیرا نماد بی‌گناهی و پاکی‌ست. لیلیوم ستاره‌دار نماد همدردی بوده و با عظمت و خلوص همراه است.

این گل نماد خلوص و عفت مریم مقدس است؛ برگ‌های لیلیوم نمادی از فروتنی او و گلبرگ‌هایِ سفیدش نشان‌دهندۀ بی‌گناهی و خلوص مریم مقدس هستند. نیلوفرهای پرویی که بومی شیلی هستند نشانۀ دوستی و عزت بوده، درحالی‌که نیلوفرهای صورتی نشان‌دهندۀ ثروت و رفاه هستند. این گل‌های زیبا همیشه صلح را به ذهن گیرنده القا می‌کنند.

گل لوتوس (Lotus)

عکس گل
گل لاله مردابی

گل لوتوس یا لاله مردابی متعلق به جنس Nillumbik است و دارای اهمیت نمادین در فرهنگ‌های عمده در سراسر جهان است. معنای لوتوس، تولد دوباره و الوهیت است. در بودیسم به‌عنوان نشانه‌ای از خلوص در گفتار و ذهن مشاهده می‌شود و با بیداری معنوی و روشنگری مرتبط است. در هندوئیسم این گل با زیبایی همراه است و نشان می‌دهد که چگونه یک فرد با واقعیت معنوی بیدار می‌شود. در مصر لوتوس ایستاده برای خورشید تعریف می‌شود. برجسته‌ترین ویژگی این گل زیبا این است که اگرچه در گِل‌و‌لای رشد کرده و باز می‌شود، اما روز بعد شما گل‌هایی تمیز می‌بینید.

گل کوکب (Dahlia)

گیاهان گلدار
گل کوکب

گل داهلی یا گل کوکب، بومی مکزیک است. این گل متعلق به خانواده Asteraceae با بیش از ۳۰ گونه است. این گل‌ها به رنگ روشن هستند و بیشترین رنگ را دارند؛ طیف گسترده‌ای از رنگ از برنز تا قرمز و از سفید تا بنفش به استثنای آبی. گل کوکب در طول سال رشد می‌کند و ساقه‌ها دارای برگ‌های اندکی است.

گل کوکب مجموعه‌ای از معانی مختلف را با خود حمل می‌کند. این گل هم می‌تواند نشانه‌ای از هشدار و تغییر یا نماد خیانت باشد، درحالی‌که در زبان ویکتوریا، dahlia به‌معنای جانِ سالم به‌دربردن است. این گل از سوی دیگر احساسات و ظرافت را بیان می‌کند و نماد تعهد و یک پیوند قوی‌ست که تا ابد ادامه خواهد یافت. بنابراین، گل کوکب اغلب برای تزئینات گل در جشن عشق و ازدواج استفاده می‌شود.

گل‌های گلایول، میخک قرنفلی، گل داودی، کاملیا و زنبق نیز از زیباترین گل‌ها به شمار می‌روند که در بخش‌های بعدی عکس گل های زیبا به معرفی آن‌ها نیز خواهیم پرداخت. شما می‌توانید مطالب مربوط به گیاهان تصفیه‌کنندۀ هوا را که از سوی سازمان ناسا معرفی شده‌اند در روزچین مطالعه کنید؛ گیاهانی مثل پوتوس، پیله‌آ، آنتوریوم، دیفن باخیا، ژربرا، بامبو، سانسوریا، آگلونما، گل گندمی و اسپاتی‌فیلوم.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه