آموزش پخت نان فانتزی در چند طرح زیبا

آموزش پخت نان فانتزی

پخت نان کار سخت و وقت‌گیری‌ست. اگر خمیر طوری که می‌خواهید ورنیاید یا پف نکند، همه زحمت‌ها به هدر می‌رود. اما موضوع امروز ما طرح‌های متنوعی‌ست که می‌توانید با خمیر نان درست کنید. برای آموزش پخت نان فانتزی با آشپزی روزچین همراه شوید.

نگاهی گذرا به تاریخچۀ نان فانتزی

آشپزی با خمیر نان
چند طرح زیبا برای نان فانتزی

هیچ مطالعات علمی بر تاریخچۀ باگت به‌عنوان یک نوع نان نوشته نشده است. بنابراین، بسیاری از چیزهایی که درباره نان فانتزی گفته می‌شود، نظری‌ست. با‌این‌حال نان فرانسوی یا دیگر نان‌های فانتزی از محبوبیت زیادی در بین مردم برخوردارند. با ظهور نان فرانسوی از قرن هجدهم میلادی، تغییراتی میان نانوایی‌های فرانسوی در استفاده از بلغور (gruau) در اوایل قرن نوزدهم روی داد. درنهایت، برای اولین‌بار از کلمه «باگت» در چاپ استفاده شد تا نوع خاصی از نان را در مجموعه‌ای از قوانینی که در اوت ۱۹۲۰ اعمال شده است، تعریف کند.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

آموزش پخت نان فانتزی

نان‌های فست فودی
نان‌های فانتزی

خمیرِ نان فانتزی، برای تهیۀ انواع گوناگون نان‌های فانتزی استفاده می‌شود. بهتر است بدانید که درست‌کردن این خمیر در منزل در عمل بسیار آسان بوده و نیاز به هیچ‌ مهارتی ندارد. این نان‌ها در غذاهای فست‌فودی استفادۀ زیادی دارند. متأسفانه مردم ایران به غذاهای فست‌فودی علاقۀ زیادی پیدا کرده‌اند که این خود یکی از دلایل افزایش آمار افراد دارای وزن بالا در کشور شده است و این خود باعث افزایش تقاضای نان فانتزی شده است. این نان‌ها را از روی رنگ آن‌ها و در اصل مواد استفاده‌شده در آن‌ها به دو گروه نان فانتزی سفید و تیره تقسیم‌بندی کرده‌اند؛ نان‌های فانتزی سفید همان نان‌های ساندویچی، همبرگری و فرانسوی هستند. در ترکیب نان‌های تیره از آرد چاودار و سبوس‌دار استفاده می‌شود.

از دست ندهید:  طرز تهیه نان خانگی تازه و خوشمزه
خمیر نان
خمیر با طرح بافته‌شده

در ادامه برای شما ویدئویی از آموزش پخت نان فانتزی خواهیم داشت. شما می‌توانید از این نان‌های زیبا و خوش‌طرح برای تشویق کودکان به خوردن صبحانه و همچنین برای مراسم‌ خاص و دورهمی‌ها استفاده کنید.

در ویدئوی بالا می‌توانید آموزش پخت نان فانتزی را مشاهده کنید.

نوش جان!

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه