آموزش تکنیک مرتب کردن ناخن‌‌ ها با سوهان

مرتب کردن ناخن‌‌ ها یکی از هنرهایی‌ست که هر خانمی باید با آن آشنا باشد. برای این کار می‌توان به سالن‌های زیبایی مانیکور مراجعه کرد، اما بهتر است هر فرد با این تکنیک آشنا باشد تا وقت و هزینه اضافی صرف این کار نکند. شاید انجام این کار ساده به نظر برسد، اما در عمل باید اصول درست آن را بدانید تا نتیجه کارتان رضایت‌بخش باشد و ناخن‌ها و دست‌های زیبایی داشته باشید.

مواردی که باید قبل از سوهان‌کشیدن بدانید

مرتب کردن ناخن‌‌ها

اولین نکته برای مرتب کردن ناخن‌ ها انتخاب سوهان مناسب است. باتوجه‌به جنس ناخن‌ خود سوهانتان را انتخاب کنید. سوهان ناخن باید انعطاف‌پذیر باشد و زیاد سفت نباشد، چون باعث آسیب و شکستن ناخن می‌شود. شکل‌های مختلفی برای ناخن وجود دارد که با‌توجه‌به سلیقه هر فرد و فرم دست‌ها انتخاب می‌شود؛ فرم ناخن‌ها بیضی، مربعی، تیز و گرد است. شکل بیضی متداول‌ترین شکل ناخن است. این فرم برای ناخن‌هایی که زیاد بلند نیستند و نیاز به مراقبت کمتری دارند مناسب هستند.

یادتان باشد همیشه در یک جهت سوهان بزنید؛ از کناره‌ها شروع کنید و به‌سمت مرکز بروید. جلو و عقب‌کشیدن سوهان یکی از اشتباهات متداول افراد است و این کار باعث ترک‌برداشتن و شکستن ناخن‌ها می‌شود. لبه‌ها را زیاد سوهان نکشید، زیرا دیواره‌های ناخن آسیب می‌بیند. زمانی که دست و ناخن‌هایتان خشک است سوهان بکشید. زیر ناخن‌ها را به‌آرامی سوهان بکشید تا بافت‌های نرم زیر ناخن‌ها بریزد.

بعد از سوهان‌کشیدن ناخن‌ها را پولیش کنید تا براق و زیبا شوند. البته انجام این‌کار تنها یک‌بار در ماه توصیه می‌شود، چون پولیش بیش‌ازحد به ناخن‌هایتان آسیب می‌رساند.

با تماشای ویدئوی بالا، نحوۀ مرتب‌کردن ناخن‌ها را خواهید آموخت. با چندبار تماشای این ویدئو در این کار خبره خواهید شد و با باید و نبایدهای سوهان‌کشیدن آشنا می‌شوید.

از دست ندهید:  چطور بافت موی آفریقایی را تمیز و زیبا انجام دهیم؟

خواندن این مطالب را از دست ندهید:
مدل‌های طراحی ناخن در سال ۲۰۱۸
معرفی مدل‌های جدید فرنچ ناخن

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه