ده نکته‌ای‌ که پیش از انجام کاشت مو باید بدانید

کاشت مو

تصمیم به انجام کاشت مو به دلایل زیادی می‌تواند یکی از تصمیمات دشوار برای هر کسی باشد. غالباً عمل‌های کاشت مویی که از کیفیت مطلوب برخوردار هستند، هزینۀ زیادی بر افراد تحمیل می‌نمایند و عمل‌های ناموفق نیز تأثیرات جسمی و روانیِ زیان‌آور و دراز‌مدتی برای بیمار در پی خواهند داشت. برخلاف ادعای بعضی از کلینیک‌ها، هیچ روش دیگری برای کاشت مو غیر از عمل جراحی وجود ندارد. به‌هرشکل، کاشت مو یک عمل اختیاری‌ست و پیش از تصمیم به انجام آن آگاه‌شدن از نکاتی در‌این‌باره لازم است. در ادامه با مجلۀ آنلاین روزچین همراه باشید تا با این نکات آشنا شوید.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

آیا کاشت مو برای شما ضروری‌ست؟

کاشت مو یک عمل اختیاری‌ست و هیچ اجباری برای انجام آن در کار نیست. اگر تاسی و ریزش مو‌هایتان باعث نگرانی شما شده، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید تا با راه‌های درمانی مناسب آشنا شوید.

علت کم‌مویی شما چیست؟

دلایل بسیاری برای تاسی وجود دارد؛ اما عمده‌ترین دلیل کم‌مویی که اکثر آقایانی که از تاسی رنج می‌برند با آن دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند، الوپسی اندروژنتیکِ ارثی یا همان تاسی با الگوی مردانه است که پیوند مو، درمانی دائمی برای این نوع از تاسی محسوب می‌شود.

کاشت مو

سن بیمار

پیش از انجام عمل کاشت مو لازم است که الگو و روند تاسی به طور کامل مشخص شود؛ بنابراین معمولاً برای افراد زیر ۲۵ سال در ابتدا درمان‌های دارویی در نظر گرفته می‌شود که غالباً نتیجۀ مطلوبی نیز به‌همراه دارند.

نکتۀ حائزاهمیت دیگر در رابطه با سن بیمار، تأثیر آن بر طراحیِ کاشت مو‌ است؛ زیرا افرادی که از ریزش موی مداوم رنج می‌برند، به‌مرور زمان مو‌های طبیعی خود را از دست می‌دهند و این موضوع هنگام طراحی کاشت مو بسیار مهم است تا مو‌های کاشته‌شده شکلی طبیعی و غیر‌قابل‌شناسایی داشته باشند.

جایگزین‌های عمل کاشت مو

درمان‌های دارویی نیز برای رهایی از تاسی وجود دارند. دو نوع از این دارو‌ها که توسط سازمان غذا و دارو در آمریکا تأیید شده‌اند، در بیش از ۸۰ درصد از مردانی که از تاسی رنج می‌برند و از این دارو‌ها استفاده کرده‌اند، تأثیر مطلوبی داشته‌‌اند. البته تأثیر این نوع درمان با‌وجود کارایی مطلوب، همیشگی نبوده و با قطع دارو از بین خواهد رفت.

هزینۀ عمل کاشت مو

غالباً عمل‌های کاشت موی با‌کیفیت هزینه‌های سنگینی برای بیمار دارند؛ زیرا انجام عمل کاشت موی مطلوب نیاز به یک تیم جراحی و تکنسین‌های حرفه‌ای دارد؛ معمولاً برای هر عمل کاشت مو، حدود هجده تکنسین، پرستار و جراح حضور دارند و هیچ روش کم‌هزینه‌ای برای این عمل وجود ندارد. بنابراین اگر هزینۀ مالی کاشت مو برایتان حائزاهمیت است، به شما توصیه می‌کنیم که از درمان‌های دارویی به‌جای آن استفاده کنید؛ زیرا عمل‌های کاشت مویی که از کیفیت پایین‌تری برخوردار هستند، می‌توانند نتایج غیرقابل‌جبران و زیانباری به همراه داشته باشند.

کاشت مو

مهارت و تجربۀ جراحِ کاشت موی شما

طراحیِ کاشت مو به‌منظور طبیعی‌جلوه‌دادن مو‌ها پس از عمل، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ توانایی و تجربۀ جراح شما برای رسیدن به نتیجۀ مطلوب نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کند.

میزان و ماندگاری جایِ زخم پس از عمل کاشت مو به فاکتور‌هایی از قبیل توانایی بدن بیمار در ترمیم زخم، تکنیک مورداستفاده در پیوند مو و نیز مهارت جراح بستگی دارد.

تکنیک‌های جراحیِ کاشت مو، FUT و FUE

تفاوت اساسی میان دو روش FUT و FUE، در نحوۀ استخراج مو‌ها و گرافتِ مورد پیوند از پوست سر بیمار است که برای اکثر بیماران پیوند مطلوب، شامل استفاده از هر دو تکنیک در بازه‌های زمانی متفاوت است. در هر صورت پیش از تصمیم‌گیری در مورد انتخاب تکنیک مناسب، مشورت با جراح و مشاور ماهر و باتجربه ضروری‌ست.

کاشت مو

ریسک‌ها و مشکلات احتمالیِ جراحی کاشت مو

کاشت مو طیِ یک جراحی سرپایی‌ست که غالباً بی‌خطر صورت می‌گیرد و ریسک و مشکل خاصی به‌همراه ندارد.

چه مدت بعد از عمل می‌توانم به سر کار بازگردم؟

بسته به نوع عمل و نوع شغلتان این مدت متفاوت است، اما معمولاً بیمار پس از گذشت چند روز می‌تواند به کار و زندگی روزمره بازگردد و این مدت برای اکثر بیماران حدود سه روز به طول می‌انجامد. در نهایت جراح شما میزان استراحت پس از عمل را تعیین خواهد کرد.

درصد موفقیت عمل کاشت مو چه میزان است؟

در صورت استفاده از تکنیک‌ها و استاندارد‌های مناسب، رشد ۹۵ تا ۹۸ درصد از گرافت‌های پیوند خورده در بیمارانی که اعتیاد به سیگار ندارند، موفقیت‌آمیز خواهد بود.

منبع: hrbr

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه