سودآورترین محصول گلخانه ای در بین گیاهان

سودآورترین محصول گلخانه ای

یکی از زیباترین موارد در زمینه کشاورزی گلخانه‌ای، تنوعی است که در آن وجود دارد. شما می‌توانید از میان میوه‌ها، گیاهان، سبزیجات یا حتی محصولات زینتی از همه نوع محصول یا محصولاتی را انتخاب کنید. سودآورترین محصول گلخانه ای را در روزچین بخوانید.

سودآورترین محصول گلخانه ای

محصولات سودآور گلخانه
محصولات سودآور گلخانه

از امتیازات بالای محصولات گلخانه‌ای تنوع بی‌شمار آن‌ها در این نوع کشت است. این انعطاف‌پذیری نه‌تنها دسترسی به بازارهای بی‌نهایت را ممکن می‌کند، بلکه روند تولید و بازاریابی را نیز ساده می‌کند. یکی از مهم‌ترین مراحل در کشت گلخانه‌ای، مرحلۀ انتخاب محصولی است که می‌خواهید کشت کنید؛ مثلاً ممکن است به جای چند محصول که نیازهای مختلفی از نظر آب، باروری، سایه و… دارند، با یک محصول واحد شروع کنید. سپس شما باید واقع‌بینانه سعی کنید فضا و زمان لازم برای پرورش آن محصول را ارزیابی کنید. در ادامه هزینه‌های تولید گیاه را با‌توجه‌به قیمت‌های بازار تعیین کنید تا حاشیه سود خود را تعیین کنید. البته شما مجبور نیستید به کشت گیاهان به چشم تجاری و سودآوری نگاه کنید! بلکه تلاش‌های باغبانی خود را که از روی علاقه است به سود تبدیل کنید. اگر در این برهه شما توانستید مشتریان وفادار خوبی جذب کنید و با رشد تقاضا برای گیاهان و سبزیجات تازه تولید شده، یک گلخانه تأسیس کنید. در اینجا چند نمونه سودآورترین محصول گلخانه ای را به شما معرفی خواهیم کرد.

سبزیجات برگ سبز

سبزیجات سبز
سبزیجات سبز

سبزیجات برگ سبز خوب هنوز هم سودآورترین محصول گلخانه ای در جهان است. انواع برگ سبزها و سبزیجات مصرفی در سالاد متقاضیان فراوانی دارند. این گیاهان به‌آسانی با سایر گیاهان سبز هم قابل‌پرورش هستند. به‌عنوان‌مثال، سبزیجات برگ سبز را می‌توان با گیاهان زینتی کشت کرد تا تحت شرایط مشابه رشد کنند. برای کسی که در حال پرورش گیاهان زینتی است، تغییر رویه هم آسان است؛ زیرا فقط باید تکنیک‌های رشدی خاصی را برای سبزیجات برگزیده، یاد بگیرد.

بامبو

بامبو نمونۀ دیگری از محصولات بسیار سودآور برای تولیدکنندگان گلخانه است. برخلاف درختان و بسیاری از درختچه‌ها، این گیاه به‌سرعت رشد می‌کند و می‌تواند سود زیادی برای تولید‌کنندگان به ارمغان بیاورد. یکی از جالب‌ترین نکات در مورد بامبو، رشد سریع آن است. در حقیقت، بامبوها می‌توانند بیش از ۲ فوت (بیش از شصت سانتی‌متر) و در طول یک دوره ۲۴ ساعته رشد کنند که شگفت‌آور است. یکی دیگر از چیزهای مهم این است که بامبو می‌تواند تقریباً در هر شرایطی رشد کند و بسیار مقاوم در برابر سرما است. شما ممکن است فرض کنید بامبو تنها در آب و هوای گرمسیری رشد می‌کند، اما این گیاه بلند می‌تواند در شرایط سخت و هوای یخ‌زده نیز رشد کند. در‌حالی‌که استفاده‌های آشپزی این گیاه محدود است، بامبو قدبلند عمدتاً در تزئین محوطه و دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. تولیدکنندگان می‌گویند که هر ساله تقاضا برای محصول آن‌ها در حال افزایش است. بامبو یکی از سودآورترین محصولات کشاورزی محسوب می‌شود.

سبزیجات

گیاهان گلخانه‌ای
سبزیجات تازه و معطر

گزینۀ بعدی در فهرست سودآورترین محصول گلخانه ای سبزیجات هستند. سبزیجات تازه همیشه دارای بازاری گرم از متقاضیان هستند و تولید‌کنندگان می‌توانند از افزودن چند گیاه به تولید خود بهره‌مند شوند. سبزیجات با بالاترین آمار تقاضا جزء گیاهان مورد نیاز در آشپزی محسوب می‌شوند؛ در‌عین‌حال این محصولات تازه برای فروشگاه‌های مواد غذایی و رستوران‌ها نیز ارسال می‌شوند. بازار کشاورزان، جای خوب دیگر برای ارائه این گیاهان است.  پرورش‌دهندگان ممکن است محصولات خود را خرد کرده یا بسته‌بندی کنند و به فروش برسانند. سبزیجات خوراکی نیاز به فضای زیادی ندارند. گیاهانی مانند ریحان، پیازچه، گشنیز و پونه کوهی چند نمونه از برخی از گیاهانی هستند که می‌توانید برای سود بیشتر، آن‌ها را کشت کنید. اگر می‌خواهید بدانید که بازار کار این محصول در محل زندگی شما چگونه است، بازار کشاورزان مکانی عالی برای شروع فروش گیاهان خود به طور مستقیم به مردم است.

از دست ندهید:  با بهترین کارهای اینترنتی در خانه آشنا شوید

گوجه‌فرنگی‌ها

گیاهان آپارتمانی
انواع گوجه فرنگی

گوجه‌فرنگی یک محصول گلخانه‌ای کلاسیک است. اول از همه باید بدانید که گوجه‌فرنگی‌ها همیشه متقاضی دارند. بعضی از گونه‌های جدید مانند گوجه‌فرنگی سان مارزانو حتی در صنایع خاص نیز استفاده می‌شوند. علاوه‌بر‌این، گوجه‌فرنگی یک محصول بسیار متنوع به شمار می‌رود و می‌تواند در شرایط مشابه با بسیاری از محصولات دیگر کشت شود. انواع فلفل در شرایط مشابه با گوجه‌فرنگی رشد می‌کند، بنابراین می‌توانید محصولات خود را با فلفل‌ها نیز متنوع کنید.

جینسینگ

سبزیجات گلخانه‌ای
جینسینگ

جینسینگ سال‌هاست که جزء اصلی فرهنگ غذایی آسیایی شده است و در کشورهای غربی نیز محبوبیت فراوانی دارد. جینسینگ محصولی بسیار سودآور است که کشاورزان اغلب به‌عنوان «طلای سبز» به آن اشاره می‌کنند. حتی جورج واشنگتن پتانسیل این گیاه را دید. سود حاصل از کشت جینسینگ به تأمین مالی جنگ انقلابی علیه انگلیس کمک کرد. اگر شما زمین خالی دارید و فردی صبور هستید، این گیاه می‌تواند سود بزرگی برای شما داشته باشد. از‌آنجا‌که رشد جینسینگ می‌تواند تا شش سال طول بکشد، شما باید منتظر بمانید تا ریشه‌ها به طور کامل رشد کنند تا آن‌ها را برداشت کنید. تنها قسمتی که می‌توانید قبل از رشد کامل جینسینگ به فروش برسانید، فروش «ریشه‌های» جوان این گیاه به خریداران برای رسیدن به سود خود است.

قارچ

گیاهان گلخانه‌ای
قارچ‌های خوراکی

قارچ‌ها در هر نقطه‌ای که شرایط مناسب باشد، رشد می‌کنند. آن‌ها بازده‌ای فوق‌العاده بالا در هر متر مربع دارند. قارچ‌های منحصر‌به‌فرد و لذیذ نیز در‌صورتی‌که می‌خواهید سود کلانی از گلخانۀ خود به دست آورید، گزینه‌های مناسبی هستند. قارچ‌هایی با ظاهر عجیب‌و‌غریب نزد مردم محبوب‌تر هستند. دو نوع قارچ خوراکی پرطرفدار عبارت‌اند از قارچ صدفی و شیتاکی که معمولاً در بسیاری از فروشگاه‌هایی که مواد غذایی و محصولات کشاورزی تازه یا خشک به فروش می‌رسند، موجود است. فروش مستقیم به مصرف‌کننده (مثلاً رستوران‌ها) یا فروش در بازارهای هفتگی کشاورزی نیز بسیار سودآور است. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم در مورد قارچ‌ها این است که آن‌ها می‌توانند تقریباً در هر شرایطی رشد کنند و نیازی به تجهیزات زیادی ندارند.

پیاز، سیر و موسیر

گیاهان گلخانه‌ای
تصویری زیبا از پیاز، سیر و موسیر

این سه محصول پرمصرف نیز از سودآورترین محصولات گلخانه‌ای به شمار می‌روند. یکی از بهترین چیزها در مورد این گیاهان خوراکی، کشت همراه دیگر محصولات است که شما می‌توانید آن‌ها را به طور مستقیم در گلخانه کشت دهید. این به شما اجازه می‌دهد از فضای گلخانۀ خود استفادۀ بهینه کنید.

به‌عنوان یک کشاورز گلخانه‌ای، گزینه‌های شما تقریباً بی‌پایان است. محصولات زیادی می‌توانند به‌عنوان سودآورترین محصول گلخانه ای معرفی شوند. بنابراین، وقت خود را برای انجام تحقیقات بیشتر صرف کنید تا مناسب‌ترین محصول را از نظر سرمایه، جغرافیای منطقه و تقاضای بازار انتخاب کنید. ببینید کدام محصول در بازار خاص خود سودمند‌تر است. در باغبانی مطمئناً همه چیز برای به‌دست‌آوردن پول نیست، مطمئناً خوب است که یک بار هم که شده باغبانی را تجربه کنید. این را بررسی کنید آیا شما به‌دنبال تجربه یک کسب‌و‌کار جدید هستید یا هدف فقط ایجاد یک جریان نقدی اضافی است. گزینه‌های ما نیز می‌توانند سود خوبی برای باغبان‌های باهوش کسب کنند.

خواندن این مطالب را از دست ندهید:

چند پیشنهاد مفید برای کارآفرینی در کشاورزی
نگاهی به طرح‌های کشاورزی جدید و پررونق
طرح‌های جالبی برای کارآفرینی کشاورزی
ایده‌هایی که به کسب و کار کشاورزی رونق بیشتری می‌دهد
محصولات کشاورزی پر درآمد را بیشتر بشناسیم
با پرسودترین محصولات کشاورزی آشنا شوید
ایده‌های کارآفرینی کشاورزی برای کسب‌وکار بهتر
پیشنهاداتی برای کسب و کار خانگی با درآمد بالا
شروع کسب و کار با سرمایه بسیار کم

 

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه