بوتاکس چیست و چه کاربردهایی دارد؟

جوان سازی پوست صورت

احتمالاً شما نیز کلمۀ بوتاکس را بارها‌و‌بارها شنیده‌اید، ولی شاید ندانید که بوتاکس چیست و چگونه عمل می‌کند؟ این روزها بوتاکس به‌عنوان یک روش مؤثر برای رفع چین‌و‌چروک پوست معروف شده است. امروزه کسانی که دوست دارند از شر چین‌و‌چروک‌های خود راحت شوند به بوتاکس روی می‌آورند. با مجلۀ آنلاین روزچین همراه باشید، چون در این مقاله می‌خواهیم به‌طور مختصر بررسی کنیم که بوتاکس چیست و چه کاربردهایی دارد.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

بوتاکس چیست؟

بوتاکس چیست

تزریق بوتاکس چیست ؟ بوتاکس نام تجاری توکسین تولیدشده توسط باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم است. در مقادیر بالا، توکسین می‌تواند منجر به یک نوع فلج عضلانی به نام بوتولیسم شود که معمولاً با مسمومیت غذایی همراه است. هرچند که یکی از عوارض جدی بوتولیسم فلج است، ولی دانشمندان راهی را برای استفاده از آن به نفع بشر کشف کردند. مقدار کم و کنترل‌‌شدۀ بوتولیسم را به‌طور مستقیم می‌توان جهت فلج‌کردن و سستی عضلات به‎‌کار برد. ترزیق بوتاکس از انتقالات عصبی عضلانی جلوگیری می‌کند، به‌عبارت‌دیگر بوتاکس می‌تواند انتقال پیام‌ها را از عصب به عضله متوقف کند. عضلات نمی‌توانند در برابر تزریق بوتاکس محکم باقی بمانند، بنابراین به‌مرور چین‌وچروک‌ها در عضلات باز شده و فروکش می‌نماید. در اواخر سال ۱۹۸۰ زمانی‌ که مشخص شد بوتاکس بیماری‌هایی مانند بلفارواسپاسم یا انقباضات پلک را درمان می‌کند،  سازمان غذا و دارو در آمریکا با استفاده از آن موافقت کرد. پزشکان سال‌ها از بوتاکس برای درمان چین‌وچروک‌ صورت استفاده کردند. بوتاکس برای درمان خطوط اخم روی پیشانی، خط کنار بینی، چانه، گردن، چروک اطراف چشم و تعریق بیش از حد زیر بغل تأیید شده است. چین‌وچروک‌هایی که ناشی از صدمات تابش خورشید ایجاد می‌شوند و عمیق هستند معمولاً به بوتاکس پاسخ نمی‌دهند. باید مجدداً تأکید کنیم که بوتاکس چین‌وچروک‌های صورت را پر نمی‌کند، بلکه فقط ماهیچه‌هایی که چین و چروک را ایجاد می‌کنند شل و آزاد می‌کند.

در بخش‌های بعدی با ما همراه باشید تا در مورد فواید و مضرات بوتاکس و همچنین نحوۀ استفاده از آن اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

منبع: Health

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه