چه رنگ مویی برای چه رنگ پوستی مناسب است؟

برای هر خانمی داشتن رنگ مویی که به رنگ پوستش بیاید و او را زیباتر کند اهمیت ویژه‌ای دارد، اما چه می‌شود که یک رنگ مو یکی را زیبا و دیگری را زشت می‌کند؟ دلیل ایجاد این تفاوت اساسی، رنگِ پوست افراد است. هر شخص یا آرایشگر باید با داشتن اطلاعات کافی و مفید در مورد رنگ پوست افراد و شناخت تناژهایی که مختص آن رنگ پوست است انتخابی شایسته داشته باشد که فرد تغییری زیبا در چهره خود احساس کند. اگر دوست دارید از این به بعد خودتان رنگ مویتان را انتخاب کنید و از نتیجه کار مطمئن باشید این مطلب را دنبال کنید.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

انتخاب شایستۀ رنگ‌ مو

چه زمان می‌توان ادعا کرد که رنگ مویی که انتخاب کرده‌ایم شایسته و درست بوده و از نتیجۀ کار قطعاً راضی خواهیم بود؟! با‌توجه‌به اینکه رنگ‌های مختلفی برای پوست افراد وجود دارد باید رنگی را انتخاب کنیم که با تناژ رنگ پوستمان هارمونی داشته باشد و چهره را جذاب‌تر کند. انتخاب اشتباه‌ در همین مرحله باعث می‌شود که یک رنگ مو چهره را نازیبا کند.

تناژ رنگ پوستتان را بشناسید

تناژهای مختلفی برای رنگ پوست افراد وجود دارد، اما به‌طور کلی آن را به سه دسته سرد و گرم و طبیعی تقسیم می‌کنند. زمینه رنگ پوست افراد با‌توجه‌به تناژ آن شامل یک‌سری گروه‌های رنگ است:

  • پوست سرد: تناژ صورتی، قرمز، آبی
  • پوست گرم: تناژ زرد، هلویی، طلایی
  • پوست طبیعی: ترکیبی از پوست گرم و سرد

روش‌های تشخیص رنگ زمینه پوست

رنگ مویی

رگ‌های شما رنگ پوستتان را فاش می‌کنند

دستتان را برگردانید و به رگ‌هایتان نگاه کنید. اگر رنگ رگ‌های شما به آبی نزدیک است، رنگ پوست شما سرد است و اگر رنگ رگ‌ها سبز به نظر می‌رسند، زمینه پوستتان گرم است.

از دست ندهید:  میکاپ؛ آموزش نحوه کشیدن سایه چشم حرفه‌ای

از زیورآلاتتان کمک بگیرید

روش دیگر تشخیص رنگ زمینه پوست کمک‌گرفتن از زیورآلات است. یک دستبند نقره‌ای به دست بیندازید و در مچ دیگر دستبند طلایی‌رنگ. کدام بیشتر به دستتان می‌آید؟ اگر نقره‌ای روی پوستتان زیباتر است زمینه پوستتان سرد است و اگر با دستبند طلایی‌رنگ جذاب‌تر می‌شود زمینه پوستتان گرم است.

کدام رنگ مو برای کدام رنگ پوست مناسب است؟

حالا با دانستن زمینه رنگ پوستتان می‌توانید رنگ مویتان را انتخاب کنید؛ رنگ مویی که قطعاً شما را زیباتر می‌کند.

رنگ موی مناسب پوست سرد

رنگ موهایی برای شما زیبا خواهد بود که زمینه دودی و خنثی داشته باشد. بهتر است رنگتان را از سری N یا A انتخاب کنید. چون در این رنگ‌ها قرمزی وجود ندارد و با تناژ طلایی‌، رنگ صورتی پوست را خنثی کرده و شما را جذاب‌تر می‌کند. اگر رنگ موهای خودتان روشن یا بلوند است به‌سراغ رنگ‌های بژ بروید. اگر موهایتان قهوه‌ای است بهتر است انتخابتان از سری رنگ‌های شکلاتی باشد. مسی و شرابی و آلبالویی به‌عنوان رنگ مو به شما توصیه نمی‌شود.

رنگ موی مناسب پوست گرم

رنگ‌های سری R و G که تناژ طلایی و قرمز دارند برای شما ایده‌آل است. اگر خودتان بور هستید از رنگ‌های مسی، شرابی و عسلی استفاده کنید و اگر موی قهوه‌ای‌رنگ دارید، رنگ طلایی و بلوطی را به‌عنوان رنگ مو انتخاب کنید.

رنگ موی مناسب پوست‌های طبیعی

اگر از آن‌دسته افرادی هستید که رنگ پوستتان طبیعی‌ست، دایرۀ انتخابتان گسترده است و همۀ رنگ‌ها شما را زیباتر خواهند کرد؛ انتخاب هر رنگ کاملاً به سلیقۀ شما بستگی دارد.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه